ادعای پمپئو: حمله ایران به تاسیسات آرامکو جنگ افروزی است

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وزیر امور خارجه آمریکا در ادعایی بی اساس اظهار کرد که حملات ایران به تاسیسات نفتی عربستان، برای جنگ افروزی بوده است.

ادعای پمپئو: حمله ایران به تاسیسات آرامکو جنگ افروزی است

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد که ایران تنها برای جنگ افروزی به به تاسیسات نفتی عربستان حمله نموده است. پمپئو به مجله تصویر و سرگرمی گفت: این حمله کار ایران بوده است.

همچنین دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در گفت وگو با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در مورد یک پاسخ دیپلماتیک مشترک به حملات آرامکو به بحث پرداخته است.

دفتر نخست وزیری انگلیس در بیانیه ای نوشت: آن ها (جانسون و ترامپ) با محکوم کردن حملات، بر سر لزوم پاسخ دیپلماتیک مشترک از سوی شرکای بین المللی تاکید کردند. آن ها همچنین بر سر ایران گفت وگو کردند و بر سر اینکه جمهوری اسلامی نباید به سلاح هسته ای دست یابد، توافق کردند.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، این اتهامات و ادعاها در شرایطی مطرح می گردد که مقامات رسمی کشورمان از همان ابتدا گفته اند که راه چاره بحران یمن راه چاره نظامی نیست و کسانی که فکر می کردند با قدرت نظامی و خرید تسلیحات از آمریکا می توانند مردم بی دفاع یمن را در چند روز شکست دهند اکنون می بینند که بعد از چندین سال وضعیت چگونه است چنان چه که سیستم های پیشرفته دفاعی قدرت رهگیری موشک ها و پهپادهای یمن را ندارد و برای این که این شرمساری را جبران نمایند به دیگران تهمت می زدند.

وزیر امور خارجه کشورمان در این زمینه تاکید دارد که راه چاره بحران یمن انتها دادن به این جنایت ها و درگیری ها و انجام گفت وگوهای یمنی یمنی است گفت: ایران از ابتدای بحران یمن طرح چهار ماده ای خود برای راه چاره سیاسی یمن اعلام نمود و آنهایی که به قدرت نظامی آنقدر می نازیدند که حاضر نشدند طرح سیاسی را بپذیرند اکنون باید پاسخ دهند که چرا در شرایط کنونی قرار گرفته ایم. هنوز دیر نیست و هنوز این امکان وجود دارد که با راه چاره صلح آمیز و با مذاکره بحران یمن را انتها دهیم تا این جنایات انسانی انتها پیدا نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 835

به "ادعای پمپئو: حمله ایران به تاسیسات آرامکو جنگ افروزی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای پمپئو: حمله ایران به تاسیسات آرامکو جنگ افروزی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید