تور استرالیا ارزان: استرالیا بدنبال امضای توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا است

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، وزیر تجارت استرالیا همزمان با شروع کوشش این کشور برای جبران تأثیر منفی لغو قرارداد 40 میلیارد دلاری خرید زیردریایی از فرانسه بر روابط کانبرا با پاریس و بروکسل، بیان کرد که توافق تجاری استرالیا و اتحادیه اروپا ضمن تضمین سود متقابل به اعضای این اتحادیه اجازه خواهد داد تا در منطقه اقیانوس هند- آرام نقش آفرینی و حضور بیشتری داشته باشند.

تور استرالیا ارزان: استرالیا بدنبال امضای توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا است

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

دان تیهان، وزیر تجارت استرالیا از اتحادیه اروپا خواست تا در جهت دستیابی به توافق تجارت آزادی که نفع تمامی طرف ها را تأمین کند، گام بردارد. تیهان بعلاوه با اشاره به درک اتحادیه اروپا از وزن مالی منطقه اقیانوس هند-آرام حصول این توافق تجاری را عاملی برای تقویت تعامل اعضای اتحادیه اروپا در این منطقه اسم کرد.

دور تازه مذاکرات استرالیا و اتحادیه اروپا برای حصول توافقی تجاری، 12 اکتبر آینده برگزار خواهد شد؛ نشستی که موفقیت آن با بروز تنش تازه میان دو طرف با تردید روبرو شده است.

استرالیا هفته گذشته خاطرنشان کرد که در پی عقد پیمان اوکوس با آمریکا و انگلیس با هدف همکاری دفاعی و امنیتی در منطقه اقیانوس هند-آرام، سفارش زیردریایی های فرانسوی را لغو نموده و در عوض حداقل 8 زیردریایی دارای موتور اتمی از آمریکا خریداری می نماید. این تصمیم خشم فرانسه را برانگیخت و با اعلام پشتیبانی بروکسل از پاریس منجر به بروز تنش در روابط استرالیا و اتحادیه اروپا شد.

ادعای مطرح شده از سوی وزیر تجارت استرالیا را می توان در ادامه تنش به وجود آمده میان فرانسه و طرفین پیمان آکوس شامل آمریکا، استرالیا و انگلیس ارزیابی کرد.

در نتیجه این پیمان، استرالیا قرارداد 90 میلیارد دلاری خرید زیردریایی از فرانسه را لغو کرد و به جای آن قرار است دست کم هشت فروند زیردریایی هسته ای از آمریکا و انگلیس خریداری کند.

از پیمان آکوس درست در همان روزی رونمایی شد که اورزلا فن درلاین رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد که این اتحادیه سال آینده در پاریس یک نشست دفاعی ویژه با تمرکز بر روی ایجاد نیروی نظامی مستقل برگزار خواهد نمود.

به این ترتیب، آکوس را می توان سیلی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به امانوئل ماکرون همتای فرانسوی تلقی کرد که در کارنامه خود علاوه بر دفاع از ایده تشکیل ارتش اروپایی، جمله معروف ناتو دچار مرگ مغزی شده است را هم دارد تا به او یادآوری کند که برای رسیدن به خودکفایی باید از سد آمریکا عبور کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 9613

به "تور استرالیا ارزان: استرالیا بدنبال امضای توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: استرالیا بدنبال امضای توافق تجارت آزاد با اتحادیه اروپا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید