استقلال در هفته های سوم

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تیم فوتبال استقلال تهران در هفته سوم رقابتهای لیگ برتر میزبان تراکتورسازی تبریز است. آبی‌ها در هفده دوره گذشته این رقابتها هفده بار به میدان رفته‌اند که حاصل این هفده بازی در هفته‌های سوم 10 پیروزی، 3 مساوی و 4 شکست است که این نشان دهنده عملکرد خوب استقلال در هفته‌های سوم ادوار گذشته لیگ برتر است.

استقلال در هفته های سوم

گلهای زده و خورده در هفته‌های سوم آبی پوشان در هفته‌های سوم ادوار گذشته 30 گل زده و 22 گل خورده دارند و در مجموع نیز 33 امتیاز به دست آورده‌اند. آنها در این 17 بازی 10 بار در خانه خود و 7 بار در خانه حریفان به میدان رفته اند که این 7 دیدارخارج از خانه شامل؛ شموشک نوشهر در لیگ سوم، ملون انزلی در لیگ پنجم، ذوب آهن اصفهان در لیگ دهم، مس کرمان در لیگ یازدهم، فجر شهید سپاسی در لیگ سیزدهم و سپاهان اصفهان در لیگ چهاردهم است.

پر تکرار ترین بازی‌ها استقلالی‌ها در هفته‌های سوم در 17 دوره گذشته لیگ برتر 2 بار به مصاف تراکتورسازی رفته‌اند و این سومین دیدار استقلال و تراکتورسازی در هفته‌های سوم است تا این دیدار یکی از پر تکرار ترین دیدارهای آبی پوشان در این هفته‌ها باشد. استقلالی‌ها با احتساب بازی روز جمعه شان هر 3 باری که در هفته سوم با تراکتور روبرو شدند میزبان بوده‌اند و در دو بازی قبل نیز پیروز شده‌اند تا آنها هیچگاه در هفته سوم نتیجه‌ای جز پیروزی مقابل تراکتور نداشته باشند.

آبی‌پوشان پیش از این در مقابل هر یک از دو تیم ذوب آهن و سپاهان نیز 3 بار در هفته‌های سوم به میدان رفته بودند و این بازی‌ها پر تکرار ترین بازی های این تیم در هفته های سوم است.

حریفان استقلال در هفته‌های سوم؛ تیم استقلال در هفته‌های سوم لیگ برتر با صنعت نفت آبادان، ذوب آهن اصفهان، سپاهان، فجر شهید سپاسی، ملوان انزلی، مس کرمان، تراکتورسازی، فولاد خوزستان و شموشک نوشهر بازی کرده است.

بهترین نتیجه آبی ها در هفته‌های سوم؛ بهترین نتیجه‌ای که آبی‌های پایتخت در هفته‌های سوم به دست آورده‌اند به پیروزی 4 بر صفر این تیم برابر همین تراکتورسازی در فصل اول رقابتهای لیگ برتر باز می‌گردد. آبی پوشان در دیداری که در تاریخ 80/9/2 برگزار شد با گلهای فرزاد مجیدی، یدالله اکبری، سیروس دین محمدی و محمد نوازی (از روی نقطه پنالتی) توانستند تراکتورسازی را با نتیجه 4 بر صفر شکست دهند تا این هم بهترین نتیجه خانگی این تیم در هفته های سوم و هم بهترین پیروزی این تیم در این هفته‌ها باشد.

بدترین نتیجه استقلال بدترین نتیجه‌ای که آبی پوشان در هفته‌های سوم ادوار گذشته لیگ برتر گرفته‌اند به شکست این تیم برابر سپاهان در فصل 94-93 باز می گردد. آبی پوشان در دیداری که در تاریخ 93/5/23 برگزار شد در اصفهان با حساب 3 بر یک مغلوب سپاهان شدند تا این ضعیف ترین نتیجه این تیم در هفته‌های سوم باشد.

پر گل ترین بازی پر گل ترین بازی استقلال در هفته های سوم دیداری بود که بین این تیم با فجر شهید سپاسی برگزار شد و در آن دیدار 6 گل رد و بدل شد. این بازی در تاریخ 1392/05/15 برگزار شد و با پیروزی 4 بر 2 به سود استقلال خاتمه یافت. برای آبی پوشان در این دیدار جواد نکونام، محمد قاضی، حنیف عمران زاده و فرهاد مجیدی گلزنی کردند.

بدون صفر - صفر نکته جالب در دیدارهای هفته سوم استقلال این است که این تیم تاکنون هیچ یک از بازی‌های خود را در این هفته‌ها با مساوی بدون گل به پایان نرسانده و همه بازی‌های این تیم در ادوار گذشته لیگ برتر با گل همراه بوده است.

گل زنی در هفته های سوم استقلالی‌ها تنها در یکی از بازی هایی که در هفته سوم برگزار کردند موفق به گلزنی نشده اند و در 16 بازی دیگر گلزنی کرده اند. تنها دیدار آنها که در هفته سوم برگزار شد و گلی توسط بازیکنان این تیم به ثمر نرسید به دیدار آنها مقبال ذوب آهن در فصل 95-94 بود که به شکست 2 بر صفر این تیم منتهی شد.

2 گلزن خارجی آبی پوشان در همه دیدارهای گذشته شان در هفته‌های سوم ادوار گذشته 30 بار گلزنی کرده‌اند و تنها 2 گلزن خارجی در به ثمر رسیدن این گلها سهم داشته‌اند.

اولین گلزن خارجی استقلال در هفته‌های سوم داسیلوا، مهاجم برزیلی این تیم در فصل 86-85 بود که زننده یکی از 3 گل آنها برابر فجر سپاسی بود.

دومین گلزن خارجی آبی‌ها در هفته‌های سوم نیز سرور جباروف بود که فصل گذشته موفق شد دروازه تراکتورسازی را باز کند.

بهترین گلزن استقلال فرهاد مجیدی و غلامرضا عنایتی بهترین گلزنان استقلال در هفته‌های سوم ادوار گذشته لیگ برتر هستند. این دو مهاجم سابق آبی‌ها در این هفته‌ها 3 بار برای استقلال گلزنی کرده‌اند تا بهترین گلزن این تیم باشند.

محمد نوازی و یدالله اکبری هم هر کدام با زدن 2 گل بعد از عنایتی و مجیدی دیگر گلزنان برتر استقلال در این هفته ها هستند.

تنها گل به خودی آبی پوشان در این هفته‌ها تنها یکبار توسط بازیکن حریف به گل رسیده‌اند که این اتفاق هم در هفته سوم 85-84 و در دیدار برابر ملوان در روی داد.

در دیداری که استقلال با نتیجه 3-2 ملوان انزلی را شکست داد، یحیی نژاد مدافع ملوان روی ضربه سیاوش اکبرپور به اشتباه دروازه خودی را باز کرد تا این تنها گل به خودی به سود استقلال در این هفته‌ها باشد.

نتایج همه دیدارهای استقلال در هفته های سوم ادوار گذشته به شرح زیر است؛

* فصل 81-80؛ استقلال تهران 4 تراکتورسازی تبریز صفر

* فصل 82-81؛ استقلال تهران 2 سپاهان اصفهان 3

* فصل 83-82؛ شموشک نوشهر یک استقلال تهران 2

* فصل 84-83؛ استقلال تهران 2 فجر سپاسی شیراز یک

* فصل 85-84؛ ملوان انزلی 2 استقلال تهران 3

* فصل 86-85؛ استقلال تهران 3 فجرسپاسی شیراز 2

* فصل 87-86؛ استقلال تهران یک مس کرمان یک

* فصل 88-87؛ استقلال تهران یک سپاهان اصفهان یک

* فصل 89-88؛ استقلال تهران یک فولاد خوزستان صفر

* فصل 90-89؛ ذوب آهن اصفهان یک استقلال تهران یک

* فصل 91-90؛ مس کرمان یک استقلال تهران 2

* فصل 92-91؛ استقلال تهران یک ذوب آهن اصفهان صفر

* فصل 93-92؛ فجرسپاسی شیراز 2 استقلال تهران 4

* فصل 94-93؛ سپاهان اصفهان 3 استقلال تهران یک

* فصل 95-94؛ استقلال تهران صفر ذوب آهن اصفهان 2

* فصل 96-95؛ استقلال تهران یک صنعت نفت آبادان 2

* فصل 97-96؛ استقلال یک تراکتورسازی صفر

منبع: mehrnews.com
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 7

به "استقلال در هفته های سوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقلال در هفته های سوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید