امیدواری پکن درباره گام های عملی آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات با کره شمالی

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، چین از آمریکا خواست تا رویکردی مناسب تر برای ازسرگیری گفت وگوها با کره شمالی اتخاذ کند و دوباره پیشنهاد داد تا طرح کاهش تحریم ها علیه پیونگ یانگ آنالیز گردد.

امیدواری پکن درباره گام های عملی آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات با کره شمالی

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به نقل از خبرگزاری رویترز، وانگ یی، وزیر امور خارجه چین اظهار کرد که دولت این کشور از نشانه های مثبت اخیر کره شمالی در زمینه ازسرگیری مذاکرات هسته ای با آمریکا استقبال می نماید.

وی ابراز امیدواری کرد که آمریکا گام های عملی برای ازسرگیری مذاکرات با کره شمالی بردارد.

پیونگ یانگ روز دوشنبه گذشته بیان کرد که میخواهد تا اواخر سپتامبر مذاکرات با آمریکا را از سر بگیرد و همچنین خواستار این است که واشنگتن رویکرد جدیدی را برای جلوگیری از شکستی دیگر اتخاذ کند. چند ساعت بعد از اعلام این خبر کره شمالی آزمایش های پرتاب موشک های کوتاه برد را انجام داد.

وانگ یی در کنفرانس خبری در پکن با سیف الدین عبدالله همتای مالزیایی خود گفت: از این مساله خرسند هستیم که کره شمالی و آمریکا مذاکرات خود را در اواخر همین ماه از سر می گیرند. ولی برای اینکه این گفت وگوها به موفقیت های قابل توجهی منجر شوند می بایست نگرانی های مهم همه طرف ها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی چین همچنین اظهار کرد: در صورتی که فقط پیش شرط هایی برای طرف مقابل وجود داشته باشد و یا لیست هایی تهیه شده باشند و بخواهند با اعمال فشارهای شدید یک طرف را وادار به دادن امتیازات یک جانبه نمایند در چنین شرایطی مذاکرات نه در گذشته و نه در آینده فایده ای نخواهند داشت.

وانگ یی ادامه داد: ما تصور می کنیم که شورای امنیت سازمان ملل باید در زمان مناسب گفت وگوهایی را درباره لغو بندهای قطعنامه هایی که کره شمالی را تحریم می نمایند، برگزار کند تا به کاهش مسائل به وجود آمده برای اقتصاد و زندگی مردم به دلیل این تحریم ها یاری نمایند.

از ژوئن 2018 کیم جونگ اون و دونالد ترامپ سه مرتبه با یکدیگر دیدار کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 712

به "امیدواری پکن درباره گام های عملی آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات با کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیدواری پکن درباره گام های عملی آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات با کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید