انتقاد مسکو از تحریم های غیرقانونی و فراسرزمینی آمریکا

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه دیگر کشورها را غیرقانونی خوانده است.

انتقاد مسکو از تحریم های غیرقانونی و فراسرزمینی آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از مقام های مسکو که طی هفته های اخیر بارها در مخالفت با مواضع ضد ایرانی دولت آمریکا اظهارنظر نموده است، این بار در پیغامی توییتری به واشنگتن درباره مخالفت جامعه بین المللی با مواضع یکجانبه این کشور هشدار داده است.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین در تازه ترین پیغام های توییتری خود به مخالفت با فشارهای آمریکا علیه دیگر کشورها و اجبار آنها به پذیرش این تحریم های یکجانبه و فراسرزمینی پرداخته است.

او در توییت اول خود نوشت: دو روند متناقض حرکت به سمت دنیا چندقطبی و دنیا تک قطبی وجود دارد و به طور اجتناب ناپذیری جامعه بین المللی وادار خواهد شد که به مساله تحریم های غیرقانونی فرا سرزمینی بپردازد؛ تحریم هایی که حاکمیت ملی کشورها را تضعیف می نمایند. نشست اخیر جنبش عدم تعهد ثابت کرد که این فرایند آغاز شده است.

وی در توییت دوم نوشت: اکنون شاهد آن هستیم که تحریم های فراسرزمینی آمریکا به عنوان یک مشکل تقریبا جدید در روابط بین الملل به طور کامل به نمایش درآمده است. زیر فشار تهدید تنبیه مالی، شرکت های خصوصی و گهگاه کشورها ترجیح می دهند که مقاومت ننمایند و مجبور به پذیرش بخش هایی از قوانین داخلی یک کشور دیگر می شوند.

اولیانوف که در نشست کمیسیون مشترک برجام در وین حضور داشت، بعد از سرانجام این نشست درباره تحریم های آمریکا اظهارنظر نموده بود.

وی گفته بود: در نشست کمیسیون مشترک برجام اوضاع کنونی با تأکید ویژه بر جنبه های هسته ای و مالی برجام مورد بحث نهاده شد. آشکار است که تحریم های آمریکا، تاثیر منفی بر اجرای برجام دارد. با این حال، همه حاضران در این نشست کاملا متعهد به برجام هستند.

این مقام روس طی هفته های گذشته بارها به مخالفت با مواضع ضد یارانی آمریکا و انتقاد از فشارهای تحریمی واشنگتن پرداخته بود (جزئیات بیشتر اینجا و اینجا).

م

پریها: پریها مجله گردشگری، خبری، موفقیت، آشپزی و سرگرمی میباشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 مرداد 1400 بروزرسانی: 30 مرداد 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 593

به "انتقاد مسکو از تحریم های غیرقانونی و فراسرزمینی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مسکو از تحریم های غیرقانونی و فراسرزمینی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید