خفاش ها عامل تولید کرونا نبودند!

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، تهران (پانا) - گروهی از دانشمندان فرانسوی مدعی شده اند که ویروس کووید-19 از غار خفاش معروف در جنوب چین سرچشمه نگرفته است.

خفاش ها عامل تولید کرونا نبودند!

به زارش جام جم آنلاین، غار موجیانگ پس از ابتلای شش معدنچی در سال 2012 به یک بیماری مرموز شبیه آنفولانزا، به عنوان زادگاه احتمالی این ویروس معرفی شد.

در آن زمان دانشمندان موسسه ویروس شناسی ووهان (WIV) برای تحقیق اعزام شدند و نمونه های خفاش را به آزمایشگاهی هزار مایل دورتر فرستادند.

یکی از ویروس هایی که آنها جمع آوری کردند نزدیکترین ویروس شناخته شده به ویروسی است که باعث کووید می شود و تقریبا 97 درصد از ترکیب ژنتیکی آن را به اشتراک می گذارد.

طرفداران نظریه نشت ویروس از آزمایشگاهی در ووهان چین معتقدند که یا معدنچیان مبتلا به ویروس اولیه کووید بوده اند یا این عامل بیماری زا نتیجه آزمایش بر روی ویروس هایی است که به ووهان فرستاده شده است.

اما اکنون محققان فرانسوی می گویند هیچکدام نمی توانند پس از یک مطالعه گذشته نگر در گزارش های پزشکی معدنچیان آن زمان صحت داشته باشند.

آنها گفتند علائم آنها برای بیماری ویروس بسیار فرق دارد و این پرسش را هم مطرح کردند که چرا هیچ کارمند بیمارستانی بعد از تماس با این معدنچیان مریض نشده است.

این گروه از محققان فرانسوی در مقاله ای نوشتند: همچنین باید تعجب کرد که چرا ویروسی که بیش از 4 میلیون نفر را کشت و بیش از 200 میلیون نفر را در 18 ماه آلوده کرد ، در 7 سال از 2012 تا 2019 هیچ بیماری جدیدی را ایجاد نکرد.

آنها افزودند که RATG13 - ویروسی که شباهت زیادی به کووید دارد و در خفاش های نعل اسبی در موجیانگ یافت شد - قادر به آلوده کردن انسان ها نبود و هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دستکاری در آزمایشگاه می تواند این توانایی را به او بدهد.

از آن شش معدنچی که در سال 2012 به آن ویروس مرموز آلوده شده بودند سه نفر فوت کردند. این معدنچیان بین 30 تا 63 سال داشتند.

دانشمندان فرانسوی اشاره کردند که یکی از علائم گویای کووید سرفه خشک است ، در حالی که معدنچیان از سرفه های بسیار متفاوتی رنج می بردند. در نهایت مشخص شد که آنها در حال سرفه کردن خون یا مخاط هستند.

به هر حال نظریه های نشست آزمایشگاهی و یا آن غار معروف اکنون از سوی این محققان فرانسوی رد شده است.

RATG13 هرگز به عنوان ویروس جدا نشده و در کشت سلولی تکثیر نشده است. وجود فیزیکی ندارد و بنابراین نمی تواند از آزمایشگاه نشت کند.

اما سوالات زیادی هنوز درباره غارهای موجیانگ وجود دارد. تلاش روزنامه نگاران غربی برای بازدید از غارها رد شده و مقامات چینی از نزدیک غارها را زیر نظر دارند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 9998

به "خفاش ها عامل تولید کرونا نبودند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خفاش ها عامل تولید کرونا نبودند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید