فاز جدید اتحاد مالی ایران و ونزوئلا

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، خبرنگاران : اتحاد مالی بین ایران و ونزوئلا طی ماه های اخیر مستحکم تر شده است. سفارت ایران در ونزوئلا بیان نمود اولین محموله انبه و آناناس ونزوئلا به ایران ارسال شد. این صادرات بخشی از روابط تجاری برد-برد بین دو کشور است.

فاز جدید اتحاد مالی ایران و ونزوئلا

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، آژانس اطلاعات آمریکای لاتین، سفارت ایران در ونزوئلا گفت قراردادهای تجاری امضا شده با ونزوئلا با ارسال اولین محموله میوه به ایران نهایی شد.

براساس گزارش پرنسا لاتینا، طبق گزارش این سفارت، اولین محموله انبه و آناناس ونزوئلا به ایران ارسال شد. این صادرات بخشی از روابط تجاری برد-برد بین دو کشور است. ایران به همراه همسایگانش می توانند یک بازار عظیم 400 میلیون نفری برای ونزوئلا باشند.

اتحاد مالی بین ایران و ونزوئلا طی ماه های اخیر مستحکم تر شده است.

در نتیجه این روابط مالی، 5 کشتی ایرانی حاوی بنزین بین ماه های مه و ژوئن به این کشور آمریکای جنوبی رسید تا تقاضای داخلی این کشور برای بنزین را تأمین کند. تحریم های آمریکا به سختی به صنعت نفت ونزوئلا آسیب زده و باعث شده این کشور با کمبود شدید بنزین روبرو گردد.

این اولین باری است که ایران در نقض تحریمهای آمریکا و با وجود تهدیدهای این کشور، سوخت به آمریکای لاتین صادر نموده است.

ایران اخیراً یک مرکز تجاری عظیم در کاراکاس برای فروش غذا و کالاهای اساسی با قیمت های ترجیحی افتتاح نموده که مورد استقبال مردم ونزوئلا قرار گرفته است.

این دو کشور در شروع امسال میلادی قراردادهایی در زمینه انرژی، علمی، مالی و صنعتی امضا کردند که فرایند اجرای آنها با توجه به محدودیت های اعمال شده جهت مهار گسترش همه گیری ویروس کرونا در دنیا، تدریجی بوده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 مهر 1399 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 4659

به "فاز جدید اتحاد مالی ایران و ونزوئلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فاز جدید اتحاد مالی ایران و ونزوئلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید