مسکو: قابلیتهای رزمی ارتش روسیه همچنان بالاست

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، وزیر دفاع روسیه در تماسی با رئیس جمهور این کشور از توان رزمی بالا و آمادگی قابل توجه نیروهای مسلح این کشور سخن گفت.

مسکو: قابلیتهای رزمی ارتش روسیه همچنان بالاست

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه در گفت وگو با رئیس جمهور این کشور از عدم تاثیر کرونا بر قابلیتهای رزمی ارتش کشورش سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری تاس سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در گفت وگو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور این کشور در این زمینه گفت که قابلیتهای رزمی نیروهای مسلح روسیه با وجود شیوع ویروس کرونا کماکان بالاست.

شویگو گفت:در بحبوحه چالشهای جدید پیش آمده بابت شیوع ویروس کرونا، در توانایی رزمی نیروهای مسلح تغییری ایجاد نشده وآنها به فعالیتهای برنامه ریزی شده ادامه می دهند. به طور کلی ویروس کرونا تاثیری بر فعالیتهای نیروهای مسح نگذاشته است.

وی ادامه داد: نیروهای راهبردی اتمی به ویژه در سطحی هستند که بازدارندگی راهبردی را تضمین می نماید. بعد از دستورات شما برای انتقال تجهیزات جدید مرتبط به ناوگان زیردریایی و ناوگان سطحی، تمام اقدامات صورت گرفته وآزمایشها طبق برنامه ریزی در حال اجرا است. امیدوارم این تجهیزات را در بازه زمانی توافق شده دریافت کنیم.

شویگو ادامه داد: هواپیماهای دوربرد روسیه نیز ماموریت های گشتزنی را در مرزهای روسیه ادامه میدهند. در این بخش نیز تجهیزات جدید را به دست آورده ایم و هواپیماهای توپولوف-22 اساسا هواپیماهای جدیدی هستند.

وزیر دفاع روسیه با اشاره به استقرار 57 فروند هواپیمای جنگی و تعدادی کشتی پشتیبانی در دریا گفت که نیروهای روسیه مستقر در سوریه به انجام وظایف بشردوستانه و برقراری صلح ادامه میدهند.

روسیه به تازگی از ساخت یک رادار جدید سه بعدی با قابلیت شناسایی اهداف ابرفراصوت از فاصله 450 کیلومتری و آزمایش پیروز بر نسخه بدون سرنشین جنگنده سوخو-57 اطلاع داد.

مدیر شرکت روسوبورو اکسپورت با اعلام ساخت این رادار گفته است که اینک در حال بازاریابی برای این محصول جدید است. این رادار جدید با نام 59N6-TE طبق گفته سازندگانش میتواند اهداف ابرفراصوت را در مسافت 450 کیلومتری و ارتفاع 200 کیلومتری شناسایی کند. این رادار سه بعدی برد متوسط و بلند قادر به شناسایی اهداف با سرعت 8 هزار کیلومتری و فاصله 450 کیلومتری و تا ارتفاع 200 کیلومتری است و مجهز به قابلیت عملیات جنگال است.

روسیه در گامی قابل توجه دیگر در روزهای گذشته از آزمایش پیروز بر یکی از جدیدترین جنگنده های نسل پنجم خود اطلاع داد. به گفته منابع هوانوردی روسیه، سوخو-57 یکی از جدیدترین جنگنده های نسل پنج روسیه با پیروزیت در حال اجرا آزمایشهای لازم برای پرواز بدون سرنشین است. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 3209

به "مسکو: قابلیتهای رزمی ارتش روسیه همچنان بالاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: قابلیتهای رزمی ارتش روسیه همچنان بالاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید