نشست وین یک گام ابتدایی سازنده در فرآیند بازگشت به برجام است

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در نشست خبری روزانه خود با اشاره به اینکه گفت وگوها در وین برای دومین روز متوالی ادامه دارد، گفت: احتمالاً توئیت یکی از مقامات اتحادیه اروپا را دیده اید که [فرایند] مذاکرات را بلندپروازانه و توأم با اتحاد توصیف نموده است.

نشست وین یک گام ابتدایی سازنده در فرآیند بازگشت به برجام است

وی در ادامه اضافه نمود: این [نشست] یک گام ابتدایی سازنده از فرایند جاری است. موضوع اولیه هم بازگشت ایران به پایبندی به تعهدات و کاهش تحریم های آمریکا است. انتظار داریم این گفت وگوها سخت و فرآیند، طولانی باشد. این نشست ها، تنها آغاز یک فرایند است.

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت: من نمی توانم یک زمان بندی برای این مذاکرات ارائه دهم. بر این باوریم که دیپلماسی، مسیری درست برای پرداختن به این چالش است. این کار را در هماهنگی و همکاری نزدیک با متحدان و شرکایمان انجام می دهیم.

این مقام دولت آمریکا در ادامه اظهارات خود فرایند جاری در وین را بهترین رویکرد دانست.

گفتنی است از روز سه شنبه هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین با حضور ایران و کشورهای موسوم به 1+4 برگزار گردید.

براساس توافق اجرا شده در نشست مذکور، دو نشست کارشناسی موازی میان اعضای کمیسیون مشترک برجام جهت انجام رایزنی های فنی در حوزه برطرف تحریم و هسته ای تشکیل شد.

این نشست های کارشناسی قرار است به بحث و رایزنی در مورد جنبه های فنی و جزئیات مسائل مربوط به لغو تحریم ها و مسائل هسته ای بپردازند و نتیجه بحث های خود را به کمیسیون گزارش کنند.

گفتنی است، مقامات ایرانی بارها اعلام نموده اند در این نشست هیچگونه مذاکره مستقیم یا غیر مستقیمی با طرف آمریکایی نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 7779

به "نشست وین یک گام ابتدایی سازنده در فرآیند بازگشت به برجام است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست وین یک گام ابتدایی سازنده در فرآیند بازگشت به برجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید