هنوز تهران از نظر اپیدمی کرونا پرمخاطره تلقی می شود

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه هنوز شهر و استان تهران در زمره شهر های پرمخاطره از نظر اپیدمی کرونا تلقی می شود، گفت: تعدادی افراد ممکن است علائم بالینی کرونا را نداشته باشند، اما ناقل بیماری باشند.

هنوز تهران از نظر اپیدمی کرونا پرمخاطره تلقی می شود

به گزارش گروه اجتماعی مجله تصویر و سرگرمی، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: در 24 ساعت گذشته 200 مورد جدید در بخش عادی و 58 مورد در بخش ویژه بستری شده و 252 بیمار نیز ترخیص شدند.

وی ادامه داد: اگر ما آمار بستری ها در بخش عادی و ویژه را با 24 ساعت قبل مقایسه کنیم تقریبا با کاهش 1.7- دهم درصد روبه رو هستیم و در بخش مراجعان نیز با کاهش روبه رو بودیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران متذکر شد: بالغ بر 2 درصد در 24 ساعت گذشته کاهش اقامت بستری در تخت های بیمارستان داشته ایم.

زالی افزود: نسبت به روز های گذشته با یک شیب نسبتا ملایم تری روبه کاهش در آمار تهران داشتیم، اما باید این شرایط را کاملا شکننده تلقی کنیم و به دلیل ذات فریبکارانه، نوپدید بودن ویروس و نیز ماهیت خاص تموج و شناور بودن شرایط این ویروس، در مجموعه کلانشهر هایی مانند تهران باید بسیار مراقب بوده و احتیاط کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ممکن است به سرعت شرایط تغییر کند؛ الگوی بستری ما نسبت به 10 روز قبل تفاوت چشمگیری نداشته است؛ تعداد بیماران جدید که در بخش های ویژه بستری شدند حدود 2 درصد کاهش را نشان می دهد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران افزود: آنچه مهم است اینکه تعدادی افراد ممکن است علائم بالینی نداشته باشند و این افراد به عنوان حاملین در سطح شهر به عنوان افرادی باشند که می توانند بیماری را منتقل کنند؛ بنابراین باید کما فی السابق سطح شهر تهران را یک سطح شهر آلوده تلقی کنیم؛ به خصوص سطوحی که در تماس فیزیکی مشترک بین شهروندان است، تلقی شود تا اینکه خلاف آن ثابت شود.

زالی با بیان اینکه طبیعتا ما تابع تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا هستیم، شرح داد: به دلیل اینکه هنوز شهر و استان تهران در زمره شهر های پرمخاطره از نظر بحث اپیدمی تلقی می شود، طبیعتا تصمیم گیری درخصوص مشاغل پر خطر نیز از یک ملاحظات خاص شهر تهران برخوردار خواهد بود.

وی ابراز داشت: اخبار پراکنده ای از حضور های پر تجمع مردم در 48 ساعت گذشته در کنار و درون پارک ها به خصوص بعد از افطار را داشتیم و باید گوشزد کنیم که این بیماری مطلقا رخ برنبسته است و نباید فریب بخوریم و اگر باید فراز و فرود آماری روبه رو هستیم، این کاملا می تواند شکننده، ناپایدار و بی ثبات تلقی شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: این به معنای عادی سازی شرایط نیست و این طور نیست که این بیماری به افول قطعی رسیده باشد. اگر شرایطی را بتوانیم فراهم کنیم که به مدت دو هفته میزان پذیرش بیمارستانی، میزان مراجعین و مجموعه شرایط بیمارستانی ما رو به تنزل باشد آن موقع می توانیم از یک ثبات بیشتر صحبت کنیم این باید حداقل دو هفته طول بکشد.

زالی افزود: از شهروندان خواهش می کنم کمافی السابق ملاحظات بهداشتی را داشته باشند و از حضور های غیرضرور خودداری کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 2775

به "هنوز تهران از نظر اپیدمی کرونا پرمخاطره تلقی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز تهران از نظر اپیدمی کرونا پرمخاطره تلقی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید