پذیرایی از زائران اربعین توسط پیرمرد مسیحی

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، پیرمردِ عیسوی مسلک هر سال اربعین در قامت پیرغلام حسین (ع) ظاهر می گردد و شانه به شانه برادران شیعه اش در خدمت زوار اباعبدالله است.

پذیرایی از زائران اربعین توسط پیرمرد مسیحی

به گزارش گروه فرهنگی مجله تصویر و سرگرمی، پیرمردِ عیسوی مسلک هر سال اربعین در قامت پیرغلام حسین (ع) ظاهر می گردد و شانه به شانه برادران شیعه اش در خدمت زوار اباعبدالله است.

یوسف طوما الیاس، بزرگِ تنها خانواده مسیحی در محله راه آهن بصره است؛ سالهاست که او و همسایگانش نان و نمک هم را می خوردند؛ 61 سال دارد و کارمند شرکت نفت جنوب است.

دخترش در سوئد و دو پسرش در ترکیه زندگی می نمایند، یوسف می گوید اندیشیدن به قیام سیدالشهدا او را به این وادی کشیده، باورش این است که عشقِ پسر علی (ع) ورای مرز های مذهب است و در قافله حسین (ع) خبری از خطکشی نیست.

از پیرمرد مسیحی پرسیدیم انوار کدامین شهید کربلا کاسه چشمش را بیشتر پر نموده، جواب داد که جون بن حُوَی؛ غلام سیاه سابق ابوذر که غلامی حسین (ع) روزی اش شد و در روز واقعه عزم میدان کرد، حسین (ع) خواست جلویش را بگیرد، اما حریف نشد و او کار خودش را کرد، به میدان شتافت در حالیکه این جمله بر زبانش جاری بود: به خدا سوگند هرگز از شما جدا نمی شوم تا خون من با خون شما درآمیزد.

مجنونِ جون و مصلوبِ حسین، هر بار که یاد صورت نهادن سیدالشهدا (ع) بر صورت زخمی جون از ضمیرش عبور می نماید، حرارتی در قلبش پیدا می گردد، راه میفتد طرف موکب تا با خدمت به زوار حسین (ع) به جانبش تقرب جوید، در ایام اربعین به صورت تمام وقت کارش همین است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 1198

به "پذیرایی از زائران اربعین توسط پیرمرد مسیحی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پذیرایی از زائران اربعین توسط پیرمرد مسیحی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید