یونکر: بریتانیا بزرگ ترین بازنده برگزیت بدون توافق خواهد بود

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا گفت که با خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا این کشور بیش از سایر اعضاء آسیب خواهد دید.

یونکر: بریتانیا بزرگ ترین بازنده برگزیت بدون توافق خواهد بود

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

این اظهار نظر یونکر در واکنش به گفته های اخیر بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا مطرح شد که در اعتراض به عدم تمایل اتحادیه اروپا به اصلاح توافق نامه برگزیت، مسئولیت عواقب خروج بدون توافق کشورش از این اتحادیه را متوجه بروکسل دانسته بود.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا که در حال گذراندن تعطیلات تابستانی خود در استان تیرول اتریش است، در تبادل نظر با روزنامه محلی تیرولی گفت، با وجود کتمان مقام های دولت بریتانیا، بزرگ ترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود.

اتحادیه اروپا پیش از این نیز بارها تاکید نموده که حاضر به بازگشایی پرونده توافق نامه به دست آمده با ترزا مِی، نخست وزیر پیشین بریتانیا نیست اما آقای جانسون در کوشش برای حذف پشتوانه مرزی ایرلند از این توافق است.

مخالفان توافقنامه برگزیت معتقدند که با وجود پشتوانه مرزی ایرلند، بریتانیا پس از برگزیت نیز نمی تواند سیاست تجاری مستقل خود را دنبال کند.

با این وجود یونکر یاد آور شد که مذاکرات اتحادیه اروپا و بریتانیا همچنان در چارچوب تنظیم روابط آینده این کشور با اتحادیه ادامه خواهد داشت ولی بازگشت به مذاکرات مرتبط با توافق نامه برگزیت غیرممکن است.

یونکر که از ماه نوامبر آینده جای خود را به اورزولا فن در لاین، وزیر دفاع سابق آلمان خواهد داد، با تاکید بر این که اعضاء این اتحادیه برای خروج بدون توافق بریتانیا آمادگی لازم را دارند و ابراز امیدواری کرد که این کشور نیز هر چه زودتر به آمادگی برسد.

بوریس جانسون در نخستین سخنرانی خود پس از رسمیت یافتن نخست وزیری اش تاکید نموده بود که برگزیت مهم ترین مسئله کنونی کشورش است و به طور قطع در روز 31 اکتبر با و یا بدون توافق اجرایی خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 633

به "یونکر: بریتانیا بزرگ ترین بازنده برگزیت بدون توافق خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونکر: بریتانیا بزرگ ترین بازنده برگزیت بدون توافق خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید