ماکرون: انگلیس ممکن است به دولت تحت سلطه آمریکا تبدیل گردد

به گزارش مجله تصویر و سرگرمی، رئیس جمهور فرانسه قبل از دیدار نخست وزیر انگلیس هشدار داده خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا ممکن است این کشور را به دولت تحت سلطه آمریکا تبدیل کند.

ماکرون: انگلیس ممکن است به دولت تحت سلطه آمریکا تبدیل گردد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله تصویر و سرگرمی، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز پنجشنبه قبل از دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هشدار داده خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا ممکن است این کشور را به شریک زیر دست آمریکا و دولت تحت سلطه این کشور تبدیل کند.

رسانه های انگلیس گزارش داده اند هدف ماکرون از طرح این اظهارات ظاهراً حمله به خوش بینی بوریس جانسون در مورد مزایای برگزیت سخت یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدون توافق است.

ماکرون که در جمع مجله تصویر و سرگرمی حضور داشت هشدار داد که تبعات منفی برگزیت سخت را نمی توان با عقد توافقات تجاری با دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا جبران کرد. او گفت که انگلیس قربانی اصلی سناریوی برگزیت سخت خواهد بود. او گفت که انگلیس، در صورت پیگیری این سناریو، خاتمه به دولت تابع آمریکا تبدیل خواهد شد.

به نوشته اکسپرس، رئیس جمهور فرانسه با اشاره به رأی مردم انگلیس به همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت که مردم انگلیس به اینکه این کشور به دولت تحت سلطه ترامپ تبدیل گردد، رأی نداده اند.

ماکرون در بخشی از اظهاراتش گفت: آیا ایالات متحده آمریکا می تواند هزینه های برگزیت سخت را جبران کند؟ چون انگلیس قربانی اصلی این ماجرا خواهد بود؛ در صورتی که تصمیمی راهبردی برای عملی کردن برگزیت سخت گرفته گردد، هزینه آن، تبدیل شدن تاریخی انگلیس به یک دولت تحت سلطه خواهد بود.

وی اضافه نمود: فکر نمی کنم این چیزی باشد که بوریس جانسون خواهان آن است. فکر نمی کنم مردم انگلیس این را بخواهند.

ماکرون همچنین گفت: انگلیسی ها خودشان را یک قدرت بزرگ و یکی از اعضای شورای امنیت می دانند. امکان ندارد با این توجیه که قدرتمندتر می شویم از اروپا خارج شویم و در نهایت به یک شریک زیردست آمریکا تبدیل شویم که روز به روز رفتارهای هژمونیک بیشتری از خودش بروز می دهد.

یک مقام دولت فرانسه پیش از این روز چهارشنبه گفته بود پاریس احتمال می دهد انگلیس بدون توافق با اتحادیه اروپا از این اتحادیه خارج گردد.

این مقام فرانسوی گفت برای فرانسه الان برگزیت بدون توافق محتمل ترین سناریو است و این به معنی آن است که به زودی کنترل روی مرزهای اتحادیه اروپا با انگلیس اعمال می گردد.

واژه برگزیت، کوتاه شده عبارت انگلیسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است (Britain exits the EU). در واقع فرآیند برگزیت، خارج شدن بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) از اتحادیه ایست که قواعد تجاری، سیاسی و قضایی کشورهای عضو را رقم می زند. بریتانیا اولین کشور در این اتحادیه است که قصد خروج از آن را دارد، از این رو فرآیند خروجش با پیچیدگی هایی روبرو شده و دارای مولفه های متعددی است.

در همه پرسی ماه ژوئن سال 2016 در بریتانیا، 53 درصد از شرکت کنندگان انگلیس رای به خروج داده بودند. در ولز نیز بیش از 52 درصد رای دهندگان رای به خروج دادند. اما در اسکاتلند و ایرلندشمالی شرایط متفاوت بود و به ترتیب 44 درصد و 38 درصد شرکت کنندگان رای به خروج داده بودند و اکثریت آراء متعلق به موافقان ماندن در اتحادیه اروپا بود اما مجموعا رای همه بریتانیا به خروج بود.

بعد از کامرون، ترزا می به عنوان نخست وزیر روی کار آمد اما کوشش او برای توافق با اتحادیه اروپا به جایی نرسید و او نیز مجبور به استعفا از سمتش شد. روی کار آمدن بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس احتمال برگزیت بدون توافق را بالا برده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: wallpaper7.ir شناسه مطلب: 753

به "ماکرون: انگلیس ممکن است به دولت تحت سلطه آمریکا تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: انگلیس ممکن است به دولت تحت سلطه آمریکا تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید