اخبار مجلس

مادورو به کره شمالی می رود

ایرنا نوشت:نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا گفته است با هدف تقویت مناسبات دوجانبه با کره شاقتصادی در زمینه هایی همچون ارتش و همکاری اقتصادی، به زودی راهی پیونگ یانگ خواهد شد تا با کیم جونگ اون رهبر آن کشور ملاقات کند.

17 آبان 1398

طرح برطرف انحصار زبان انگلیسی در نظام آموزش در دستور کار کمیسیون های مجلس

طرح برطرف انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی و هم چنین طرح ممنوعیت ورود خبرنگاران رسانه های تبعیت کننده از تحریم های آمریکا به کشور در دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته آینده واقع شده است.

16 آبان 1398

مجلس نمایندگان آمریکا وکیل ترامپ را احضار کرد

نمایندگان دموکرات آمریکا که در حال تحقیق درباره استیضاح ترامپ هستند، احضاریه ای را برای وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا ارسال کرده اند.

13 آبان 1398

مواضع ویتنام در مسائل بین المللی مناسب است

به گزارش خبرنگاران، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس در دیدار رئیس مجلس ویتنام بر ارتقای سطح روابط بین دو کشور تاکید و اظهار کرد: ویتنام گام های موثری برای توسعه برداشته و جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد به توسعه...

9 آبان 1398

دولت مجوز الحاق به پالرمو را دریافت نکرده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید نمود: با خاتمه زمان قانونی، دولت مجوز الحاق به پالرمو را دریافت نکرده است.

26 مهر 1398

مجلس کانادا لایحه مشارکت این کشور در جنگ علیه داعش را تصویب کرد

خبرنگاران: مجلس کانادا به لایحه پیشنهادی دولت این کشور برای مشارکت در جنگ علیه گروه داعش رأی مثبت داد.

10 شهریور 1398

گزارش ، راه چاره چین در برابردستهای سیاه آمریکا در هنگ کنگ

اظهارات مقامات چین درباره ناآرامی های هنگ کنگ و انتقاد از آمریکا برای نقش داشتن در این تنش نگرانی هایی را درباره احتمال اعزام نیروی نظامی مطرح نموده است.

23 مرداد 1398

چین از تصویب طرح حمایت از تایوان در کنگره آمریکا انتقاد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از چاینا دِیلی، جنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین با انتقاد از تصویب طرح حمایت از تایوان در کنگره آمریکا تاکید نمود: چین قاطعانه مخالف این اقدام آمریکا بوده و اعتراض خود را به واشنگتن ابلاغ نموده است.

15 تیر 1398

تاکید معاون وزیر کشور بر تشکیل جلسات ستاد مدیریت بحران شهرداری ها

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به تداوم بارش ها در اکثر نقاط کشور گفت: ضروری است جلسات ستاد مدیریت بحران شهرداری ها با حضور تمامی اعضاء همچنان با قوت تشکیل شده و تمهیدات لازم را برای مقابله...

10 تیر 1398

مصوبه کمیسیون برنامه درباره صندوق ذخیره فرهنگیان

یک عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از مصوبه امروز این کمیسیون اطلاع داد که بر اساس آن دولت موظف است معادل سهم واریزی اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان را در بودجه منظور و پرداخت کند.

9 اسفند 1397

تعهد قوای سه گانه تاثیر زیادی در برطرف مسائل اقتصادی دارد

نماینده سبزوار در مجلس گفت: تکیه قوای سه گانه بر اشتراکات خود و هم افزایی بدنه قوای قضاییه، مقننه و مجریه در متعهد ماندن به مصوبات شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تاثیر زیادی در برطرف مسائل اقتصادی جامعه دارد.

23 دی 1397